• Masz pytanie? Zadzwoń na infolinię:
  • 68 371 07 41

Jak działa Exchange.pl?

Chcesz przekonać się jak działa system zanim jeszcze założysz konto? Masz wątpliwości, czy poradzisz sobie z jego obsługą? Nie masz się czym martwić - to naprawdę bardzo proste. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy krótki opis kluczowych funkcjonalności systemu.

Rejestracja konta

Jeżeli zdarzyło Ci się korzystać z innych systemów online, takich jak chociażby sklepy internetowe - proces rejestracji zapewne znasz już od podszewki. Aby założyć konto, wystarczy wypełnić wszystkie pola formularza rejestracji (widoczne na poniższym zrzucie ekranu) odpowiednimi danymi, zaakceptować regulamin, zaznaczyć oświadczenie i kliknąć przycisk "Załóż konto". Na podany adres e-mail zostanie wysłana wiadomość z linkiem aktywacyjnym, po kliknięciu w który Twoje konto zostanie aktywowane.

UWAGA: Nie zapominaj, że definiowane hasło musi składać się z minimum 8 znaków, jednej dużej litery i co najmniej jednej cyfry.

Logowanie do systemu

Aby zalogować się do systemu, wystarczy że na ekranie logowania (https://panel.exchange.pl/) podasz wpisany podczas procesu rejestracji adres e-mail oraz hasło dostępu (nie zapominaj, że hasło musi składać się z minimum 8 znaków, jednej dużej litery i co najmniej jednej cyfry). Następnie wystarczy kliknąć przycisk "Zaloguj" i korzystać z szybkiej wymiany walut online. Pamiętaj, że cała komunikacja i wprowadzane przez Ciebie do systemu dane są bezpieczne dzięki szyfrowaniu certyfikatem SSL, a podczas wprowadzania hasła istotna jest wielkość wpisywanych liter (dla przykładu: frazy "pies" i "Pies" system będzie traktował jako dwa różne hasła).

Nie pamiętasz hasła?

Jeżeli nie pamiętasz ustalonego podczas procesu rejestracja hasła dostępu, nie ma problemu - wystarczy, że wciśniesz przycisk "Zapomniałem hasła", wprowadzisz swój adres e-mail (zgodny z tym, który został podany podczas rejestracji konta, tak abyś tylko Ty miał do niego dostęp) i rozpoczniesz procedurę odzyskiwania hasła. W przeciągu krótkiej chwili otrzymasz wiadomość, która pozwoli Ci je zmienić. 

Po zalogowaniu

Aby usprawnić i przyspieszyć proces wymiany walut, tuż po zalogowaniu otrzymasz szybki dostęp do najważniejszych działań, takich jak możliwość zakupu i sprzedaży waluty.

Ponadto na ekranie startowym znajdziesz również inne przydatne informacje, takie jak aktualne kursy wymiany walut, czy listę ostatnio wykonywanych operacji.

Zakup walut

Wymiana waluty jest niezwykle prosta – aby jej dokonać wystarczy na ekranie startowym kliknąć przycisk „KUP” lub w widocznym z lewej strony ekranu menu wybrać dział „Zakup walut”. Następnie należy wypełnić bardzo prosty formularz, zawierający niezbędne do dokonania wymiany dane: wybór waluty, której zakupu chcesz dokonać, kwotę zakupu, a także wybór konta bankowego, z którego pieniądze zostaną wysłane do Exchange.pl jak i wybór konta, na które Exchange.pl ma przelać zakupioną walutę. Konfiguracja kont bankowych możliwa jest w dziale "Konta bankowe".

Po wciśnięciu przycisku „Akceptacja transakcji” ukaże się ekran z potwierdzeniem złożenia dyspozycji. Proszę mieć na uwadze, że przelew kwoty, którą chcesz wymienić na wskazaną walutę musi zostać wykonany w przeciągu określonego czasu od złożenia dyspozycji oraz z konta bankowego wskazanego w wypełnianym w poprzednim kroku formularzu zamówienia. W przeciwnym wypadku, transakcja zostanie anulowana i nie dojdzie do skutku. Wszystkie informacje wymienione w potwierdzeniu otrzymasz również drogą mailową. Aby ułatwić proces zlecenia przelewu, dane wymagane do jego wykonania możesz łatwo skopiować korzystając z przycisku „Kopiuj” i wkleić w odpowiednie pola po zalogowaniu do swojego banku.

Kiedy tylko na konto Exchange.pl wpłynie kwota podlegająca wymianie, zaobserwujesz zmianę statusu transakcji w zakładce „Historia operacji”, a na wskazane konto wpłyną środki w wybranej walucie.

Sprzedaż walut

Proces sprzedaży walut przebiega analogicznie do opisanego powyżej procesu zakupu walut. Wystarczy jedynie wypełnić odpowiednie pola w formularzu, zaakceptować transakcję, wykonać przelew do Exchange.pl i czekać na przelew zwrotny.


Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij
Exchange.pl nie wspiera starszych wersji przeglądarek Internet Explorer, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Internet Explorer, Firefox, Google Chrome lub innych.